Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 22.01.2022 : 5
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269244
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 05.02.2010    RUS   ENG  

Козацький десант в естонському місті

Колекція українських нагород віце-мера м. Сауе пана Рафаеля Амоса
Колекція українських нагород віце-мера м. Сауе пана Рафаеля Амоса
Виступ ансамблю “Сусідки” Асоціації Українських організацій в Естонії
Виступ ансамблю “Сусідки” Асоціації Українських організацій в Естонії

Десант Естонського козацького товариства УРК було оперативно спрямовано на операцію у місто Сауе, яке знаходиться близько 10 кілометрів від Таллінна. Мета операції – участь у заході “Дні України у місті”. Операцію було проведено успішно.

Якщо говорити серйозно, то на “Дні України” представників реєстрового козацтва Естонії запросив віце-мер міста Рафаель Амос. Місто є одним з найбагатших і найуспішніших самоврядувань Естонії. У ньому проживає 96% естонців, і тим цікавіше було знайомити мешканців міста з культурою України.

У актовій залі гімназії відвідувачам було запропоновано виставку, складену із предметів українського народного мистецтва – рушників. В експозиції було представлено, також атрибути козацтва – зброю, нагороди. Гості могли ознайомитися з інформаційними матеріалами про Україну, які люб’язно запропонував Надзвичайний і Повноважний посол України в Естонії Павло Кір`яков.

Напевно, головним у знайомстві з Україною був святковий стіл, на якому було представлено страви національної української кухні.

Дні України організував віце-мер міста. Він не тільки великий друг України, але і в недавньому минулому голова Спілки журналістів Естонії. Пан Рафаель Амос часто буває в Україні як учасник суспільних освітніх програм, що допомагають розвитку української преси.

Також пан Амос – володар великої колекції українських нагород, знавець традицій і почесний мешканець міста Козильця Чернігівської області в Україні.

Захід складався із концерту, організованого Асоціацією Українських організацій в Естонії. Перед глядачами виступив ансамбль берегинь Естонського козацького товариства “Сусідки”. Акомпанував керівник ансамблю майор УРК Микола Рибченко.

Між номерами концерту, з презентацією про історію, культуру і економіку України виступив президент АУО Естонії Володимир Паламар. Наказний гетьман УРК в країнах Балтії полковник Андрій Грицьков представив Естонське козацтво. Після пісенного концерту українці разом з мешканцями Сауе виконували українські та естонські танці. У неформальній обстановці було обговорено перспективи розвитку співробітництва між самоврядуванням і Естонським козацьким товариством УРК.

Тепла зустріч, дружня атмосфера, тривалі оплески – все це говорить про широкі перспективи співробітництва між Естонією і Україною. Управління Асоціації УОЕ й Естонське козацьке товариство УРК запланувало подібні заходи і в інших містах Естонії і країн Балтії.

Віце-мер м. Сауе пан Рафаель Амос, почесний мешканець міста м. Козильця у Чернігівській області (Україна) на заході “Дні України у м. Сауе”
Віце-мер м. Сауе пан Рафаель Амос, почесний мешканець міста м. Козильця у Чернігівській області (Україна) на заході “Дні України у м. Сауе”
На головну сторінку