Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 22.01.2022 : 4
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269243
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 06.05.2019       
Заплановано проведення Ради Генеральної старшини ВГО «Українське Реєстрове Козацтво»

У травні поточного року у мальовничому Буковелі, що на Франківщині, заплановано проведення Ради Генеральної старшини ВГО «Українське Реєстрове Козацтво». Крім звітів членів ради й запрошених отаманів Івано-Франківської Львівської, Закарпатської областей, Головного Отамана ГО «Болгаро-Українське Реєстрове Козацтво» Рада планує:

  1. Розглянути важливе для України питання щодо включення особового складу УРК до державотворчого процесу для продовження створення української нації підтримуючи у цьому питанні новообране керівництво держави на чолі з Президентом України Володимиром Зеленським. Для цього Українське реєстрове козацтво має достатній досвід, кадрове забезпечення, розроблені методичні рекомендації й бажання працювати на користь своєї держави. До цього процесу планується залучити Центри національно-патріотичного та духовного виховання молоді, вже створені в усіх областях України на базі шкіл, ліцеїв, закладів вищої освіти, та проводити постійно діючі духовні семінари й конференції.
  2. У межах проведення заходів народної дипломатії, УРК планує дві офіційні поїздки до очільників церков: до Вселенського Патріарха Варфоломія І та папи Римського Франциска, щоб подякувати за активну діяльність щодо надання Україні Томоса.

Це вже не перша зустріч особового складу УРК зі Святішими особами. Так, у 2004 році у Патріаршій резиденції Варфоломія І відбулась чергова зустріч козаків і берегинь з Його Святістю, на якій йому було вручено орден «Срібний козацький хрест» ІІ ступеня за ініціювання перед Вселенським Престолом створення в Україні Помісної Православної церкви з центром у м. Київ. У той час керівництво нашої держави дуже повільно, а іноді й вороже ставилося до цього питання. Оскільки Патріарх Української Православної Церкви Його Святість Філарет був під анафемою, а Церква вважалась неканонічною, тобто незаконною, вона не могла брати участь у переговорному процесі. 

Також, планується чергова поїздка до Ватикану для зустрічі з Папою Римським. Це вже не перші відвідини Папського престолу офіційною делегацією УРК, зокрема відбулися зустрічі з Іваном Павлом ІІ, Бенедиктом XVI. Католицька Церква завжди доброзичливо ставилася до України та до УРК, відзначаючи його активну діяльність щодо відродження в Україні духовності та Помісної Української Православної Церкви. На одній із зустрічей делегацією УРК було вручено очільнику Католицької церкви кришталеву козацьку булаву, яка й досі зберігається у музеї Ватикану, за духовну підтримку козацтва. У свою чергу Папа Римський благословив козаків і берегинь Українського реєстрового козацтва та надихнув на подальшу місіонерську діяльність щодо відродження духовності не тільки в Україні, але й у світі.

Тому, Українське реєстрове козацтво взяло на себе історичну місію щодо відродження в Україні Помісної Православної Церкви з центром у м. Київ. Цим самим ми віддали шану козакам і гетьманам: Івану Мазепі, Богдану Хмельницькому, у тому, що Україна набуває статусу Православної Держави. Вселенський Патріарх Варфоломій І на заяву козацької делегації сказав: « Україна - незалежна держава. Ми докладемо усіх зусиль, щоб Україна мала також церковну незалежність». У свою чергу, керівник ВГО УРК пообіцяв, що козацтво докладе усіх зусіль щодо підготовки платформи серед громадян України для здійснення процесу відродження в Україні створеної у 998 році Православної Церкви. Також у 2004 році було підкреслено, що коли це відбудеться, до Вселенського Престолу буде знову направлена делегація у складі берегинь і козаків для надання шани Його Святості Варфоломію І та нагородження Його орденом «Золотий козацький хрест» І ступеня. Пропоную берегиням і козакам ще раз подивитися відео цих зустрічей для врахування досвіду народної дипломатії у запланованих поїздках до Ватикану та Константинополю. З повагою, Керівник ВГО УРК, Директор Київського інституту проблем штучного інтелекту МОН України і НАН України, доктор технічних наук, доктор богослов'я, професор Анатолій Шевченко.

На головну сторінку