Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 12
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269312
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 10.02.2010    RUS   ENG  

Виховувати на прикладах героїв

Державотворення, націєтворення - це, перш за все, виховання національно свідомої, освіченої, духовної молоді – вважають у Івано-Франківському обласному товаристві Українського Реєстрового Козацтва. Тож проведення виховних заходів, співпраця з загальноосвітніми школами та вищими навчальними закладами, залучення учнівської й студентської молоді до роботи у козацтві – важливі завдання, над якими реєстровці постійно працюють.

Новий потужний імпульс цій роботі надало підписання угоди про співпрацю між Івано-Франківським обласним та міським товариствами УРК й Івано-Франківським міським управлінням освіти і науки. Підписи під угодою поставили командувач Прикарпатського округу УРК генерал-полковник УРК Василь Гринів та начальник Управління освіти Михайло Верес, які звертаючись до присутніх під час підписання угоди освітян, реєстрових козаків, представників шкільного самоуправління зазначили, що договором передбачається проведення цілої низки заходів, спрямованих на виховання молоді, створення козацьких шкільних республік, як осередків патріотизму. Михайло Верес зазначив, що в рамках реалізації міської програми виховання молоді на засадах козацької педагогіки „За честь, за славу, за народ” плануються конференції, загальноміські уроки, присвячені пам’ятним датам, етнографічні експедиції, зустрічі з репресованими, воїнами УПА тощо. До проведення цих заходів вже активно долучаються реєстрові козаки, адже Українське Реєстрове Козацтво ще кілька років тому підписало угоду про співпрацю з Міністерством освіти і науки України і вже має чималий досвід роботи з молоддю.

На козацьке свято зібралися керівники міського управління освіти і науки, директори шкіл, учителі та учні багатьох шкіл міста
На козацьке свято зібралися керівники міського управління освіти і науки, директори шкіл, учителі та учні багатьох шкіл міста
До новобранців звертається командувач Прикарпатського округу УРК генерал-полковник УРК Василь Гринів
До новобранців звертається командувач Прикарпатського округу УРК генерал-полковник УРК Василь Гринів

Перспективною має бути і угода, підписана між Прикарпатським округом УРК та Центром патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери, який нещодавно відкрився в Івано-Франківську. Як розповіла директор центру Галина Савченко, учні залюбки беруть участь у заходах, які проводяться у його стінах – це і відкриті уроки „Я – громадянин”, „Запали свічку” (з нагоди роковин Голодомору 1932 - 1933 рр.), до Дня соборності України, круглі столи, зустрічі з відомим людьми, борцями за незалежність України.

Перший спільний захід Центру патріотичного виховання та Прикарпатського округу УРК – міське свято для учнівської молоді „Козацькому роду немає переводу” – зібрав директорів шкіл, завучів, школярів з багатьох шкіл міста. Того дня відбулася посвята юнаків та дівчат у реєстрові козаки із двох загальноосвітніх шкіл – ЗОШ №№12 та 45.

Під звуки козацького маршу курінний шкільного куреня „Юні козаки” ЗОШ №12 Сергій Фомін вносить до зали, у якій зібралося чимало народу, козацькі клейноди. Хвилина і вже звучать молоді голоси, що закликають своїх однолітків, молодь бути гідними козацької слави, слави героїв, що загинули за незалежність України. Після молитви Господу, яку разом із священиками кількох конфесій піднесло до небес усе зібрання, розпочалася посвята у реєстрові козачата. Урочисто звучать слова клятви бути вірним ідеям українського народу й козацтва. А після напутніх слів козацької старшини Василя Гриніва, його побратимів Петра Кирилова, Романа Калина, Михайла Попуха, Богдана Прокопишака, Богдана Кузіва новобранці цілують прапор України та козацький штандарт.

Звучать пісні, слова привітання від заступника начальника Івано-Франківського управління освіти і науки Світлани Уварової, головного редактора газети „Україна козацька” Світлани Чорної, просвітянина Олега Полівчака і немає сумніву, що ця молодь, козацька зміна, не лише підійме високо прапор козацької звитяги, а й надійно триматиме його у руках.

Фото зі старшиною округу та представниками Генеральної старшини УРК на згадку
Фото зі старшиною округу та представниками Генеральної старшини УРК на згадку
У Івано-Франківському міському центрі патріотичного виховання учнівської молоді відбулася посвята у реєстрові козачата учнів загальноосвітніх шкіл №№12 і 45
У Івано-Франківському міському центрі патріотичного виховання учнівської молоді відбулася посвята у реєстрові козачата учнів загальноосвітніх шкіл №№12 і 45
На головну сторінку