Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 13
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269313
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 10.04.2007    RUS   ENG  

«ВОСКРЕС ХРИСТОС, Й ЖИТТЯ ТОРЖЕСТВУЄ»

«Цар днів», Великдень, «Свят свято і торжество з торжеств»…Такі назви отримала Пасха, яку нині християнський світ - і Захід, і Схід – відзначив 8 квітня. Здається, сам Господь дав мирові знаменний знак – єднайтеся, гуртуйтеся, любіться! І як це, погодьтеся, важливо, нагально, злободенно для нашої рідної України, усього народу. На цій ноті й розпочалася радіопередача «Духовна пристань» за участі заступника Гетьмана Українського Реєстрового Козацтва з релігійних питань, генерал-полковника УРК, керівника Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, доцента Ігоря Козловського.

«Цього року католики і православні зустріли Великдень одночасно - 8 квітня, - підкреслив відомий релігієзнавець. - Відповідно співпали Вербна та Пальмова неділі, коли у церквах святили гілки верби, пальми, лавру, самшиту, а субота - із двунадесятим святом Благовіщення Пресвятої Богородиці. Собор же архангела Гаврила - з Світлим Христовим Воскресінням. Відміняються усі супутні посту обмеження, настала Світла Седмиця. Наступну неділю - 15 квітня – називають Антипасхою (грец. «анти» - «замість»), oскільки Месія знову з‘явився учням, а Фома, який був раніше відсутнім, переконався у Воскресінні й сказав: «Господь мій і Бог мій».

У донецькому ефірі, на що й сподівалися постійні слухачі й прихильники «Духовної пристані», Ігор Козловський, власне, оприлюднив і прокоментував релігійний квітневий календар. Богослов розповів про Радуницю 17 числа, коли поминають померлих, 22 квітня, що носить назву Святих жон-мироносиць і може вважатися справжнім жіночим днем, оскільки першими, за Євангелієм від Луки, дізналися про Воскресіння Ісуса Христа «Марія Магдалина, і Іоанна, і Марія мати Іакова, й інші з ними», які прийшли до Гробу з ароматним миром для помазання.

На головну сторінку