Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 12
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269312
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 10.12.2007    RUS   ENG  

Збувається Тарасове пророцтво – оживає Україна

У березні 2014 року світова громадськість і громадськість України відзначатимуть 200-річчя від дня народження славного сина українського народу – Тараса Григоровича Шевченка. Готуючись до цієї важливої дати, Українське Реєстрове Козацтво вже зараз багато робить для того, щоб наші співвітчизники по заслузі оцінили внесок великого Кобзаря у справу відродження духовності українського народу.

Величний пам’ятник духовному батькові українського народу Тарасу Шевченку відкрито в одному із центральних скверів Ялти, по вулиці Московській.

Відомий скульптор з Канади Леонід Молодожанин, автор пам’ятників Кобзарю у Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі, відтворив у бронзі молодого Тараса за його автопортретом.

Це вже третій пам’ятник Тарасу у Криму – два встановлено у Севастополі, біля Гагарінської райдержадміністрації та штабу ВМС Збройних сил України.

Бронзовий монумент заввишки 3 метри і вагою понад 2 тонни було виготовлено в Аргентині коштом доктора Василя Іваницького та його дружини Наталії Бундзи-Іваницької. Місію увічнити на Кримському півострові буремний дух нескореного поета й нашого пророка взяли на себе Українське Реєстрове Козацтво на чолі з Головою УРК, членом-кореспондентом НАН України, професором Анатолієм Шевченком та Фундація імені Т.Г. Шевченка, яку очолює Богдан Вуйко. Вони й перевезли скульптуру до Ялти та клопоталися про виділення землі під пам’ятник.

Відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку у Ялті перетворилося на багатолюдне, світле свято, яке зібрало під державними та козацькими прапорами реєстрових козаків з багатьох регіонів України, представників громад з Ялти, Севастополя, Сімферополя, Алушти та багатьох інших міст.

В урочистій церемонії взяли участь представник Президента України в АРК Володимир Хоменко, голова Ради Міністрів Криму Віктор Плакида, Ялтинський міський голова Сергій Брайко, пані Наталія Бундза-Іваницька, Гетьман УРК, член-кореспондент НАН України, професор Анатолій Шевченко та інші.

Виступаючи на мітингу, Ялтинський міський голова Сергій Брайко наголосив на тому, що встановлення пам’ятника Кобзарю у Ялті буде сприяти відродженню української мови на Кримському півострові, вихованню у молоді патріотизму й національної свідомості, розвитку культури.

Учасники мітингу з цікавістю слухали Гетьмана УРК Анатолія Шевченка, який зазначив, що шлях Тараса до гранітного постаменту в Ялті був непростим і торували його впродовж цілих двох років десятки патріотів, для яких поетичний заповіт Тараса Шевченка – основа українського буття, людської гідності.

«Дай нам, Боже, Шевченкового духу, твердості, гідності, мудрості, віри у майбутнє», – звертаючись до велелюддя на майдані перед пам’ятником, сказав очільник реєстрових козаків.

Про значення могутньої постаті Кобзаря у сьогоденні й майбутньому України говорили президент Фундації імені Т.Г. Шевченка Богдан Вуйко, голова Кримської організації Українського Реєстрового Козацтва Анатолій Франчук, директор Ялтинської української школи Олена Газізова, депутат Ялтинської міської ради Наталія Чарочнікова, мешканці Ялти. Богдан Вуйко наголосив на тому, що Фундація імені Т.Г. Шевченка та УРК мають ще кілька проектів щодо популяризації української історії, культури, символів.

Після освячення пам’ятника Тарасу Шевченку й покладання квітів біля монумента відбувся виступ кобзарів. А потім під розмаїття державних прапорів сивочолі ветерани, студенти й школярі читали вірші Тараса Шевченка й інших українських поетів, співали народних пісень.

Громада вирішила відтепер проводити усі державні й інші свята біля пам’ятника Кобзарю, а доглядатимуть за сквером і монументом реєстрові козаки.

Як повідомив голова Кримського товариства УРК Анатолій Франчук, відразу після відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку до штабу республіканської організації реєстровців почали масово надходити заяви про вступ до УРК.

На головну сторінку