Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 14
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269314
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 11.12.2009    RUS   ENG  

Молоде поповнення Українського Реєстрового Козацтва

Нещодавно у місті Турці відбулося велике свято посвяти студентів ліцею в козаки. Ліцеїсти урочистою ходою пройшлися від навчального закладу через центр міста до церкви св. Петра і Павла, де отець Тарас відправив літургійну Службу Божу, а відтак, заприсягнувшись на Біблії, до лав міської когорти УРК вступило 50 юнаків і, звісно, викладачі ліцею. Усі вони дали присягу бути вірними синами Матері-України і незрадливими товаришами братам-козакам і сестрам-берегиням.

У цій знаменній події взяли участь отаман Прикарпатського козацького об’єднання Українського Реєстрового Козацтва генерал-полковник Богдан Прокопишак, голова Турківського районного товариства Прикарпатського козацького об’єднання Українського Реєстрового Козацтва підполковник УРК Михайло Лофій, директор ліцею Михайло Макаревич.

Вулицями м. Рудки крокують козаки Прикарпатського козацького об’єднання
Вулицями м. Рудки крокують козаки Прикарпатського козацького об’єднання
Посвята в козаки в церкві м.Турка
Посвята в козаки в церкві м.Турка

Подібне свято мало місце на початку грудня й у місті Рудках Самбірського району на базі колишнього Дрогобицького сільськогосподарського технікуму (нині Вищнянський коледж), де в ряди УРК влилося 350 студентів і певна кількість викладачів щойно згаданого середнього навчального закладу. Ці молоді люди присягали з доброї волі, цілком свідомо і за щирим покликом своєї душі шанувати і відстоювати споконвічні цінності українського народу: духовність, патріотизм, любов до Бога і людини, а також особистим життєвим прикладом, своїми вчинками і власними словами сприяти відродженню у людей поваги до Козацтва.

Спочатку у переповненій церкві св. Євхаристії отець Богдан відправив урочистий молебень, а потім особисто виявив бажання приєднатися до козаків як міський капелан. Цей благородний приклад свого духовного наставника наслідував Рудківський міський голова майор УРК Тарас Кирило.

Після посвяти молодь привітали керівники навчального закладу, а потім відбувся святковий концерт. Зокрема, до новобранців реєстрового козацтва звернулася берегиня Мар’яна Рап з Дрогобича.

На святі у Рудках були присутні отаман Львівського обласного козацького товариства УРК генерал армії УРК Василь Павлечко, заступник голови Адміністрації Гетьмана УРК у Західному регіоні генерал-полковник Богдан Прокопишак, отаман Рудківського міського козацького товариства майор УРК Михайло Мандрик, козацька старшина області, які відзначили високий рівень організації посвяти в козаки й підкреслили, що такі приклади гідні наслідування.

Виступ отамана Прикарпатського козацького об’єднання генерал-полковника Богдана Прокопишака під час Посвяти в козаки
Виступ отамана Прикарпатського козацького об’єднання генерал-полковника Богдана Прокопишака під час Посвяти в козаки
Козаки-реєстровці Турківського районного товариства ВГО УРК
Козаки-реєстровці Турківського районного товариства ВГО УРК
На головну сторінку