Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 14
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269314
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 12.06.2017       

СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ БЛАЖЕННІШОГО ЛЮБОМИРА ГУЗАРА


Віхи історії: як заснувалась Українська греко-католицька церква на Сході України


ВІДКРИЙ НАМ, БОЖЕ, ТВОЮ ЛЮБОВ!

Боротьба за незалежність і цілісність України, зокрема за Донбас, почалась одразу після отримання Україною статусу незалежної Держави. У Східних регіонах деструктивні сили почали проводити інтенсивну пропаганду, в якій брали участь ЗМІ, керівництво Міністерства освіти і науки та інших міністерств, деякі ректори ВНЗ, керівництво області та інші. Першими духовну загрозу Україні відчули і відреагували на неї віруючі люди, які були патріотами України.

Особливий історичний внесок у духовне відродження України зробив очільник Української греко-католицької церкви Любомир Гузар. За його ініціативи, в різних регіонах України, зокрема на Донбасі, відкрилося багато храмів. Незважаючи на відкрите протистояння влади Східних областей України, був створений Донецько-Харківський екзархат. Одним із перших священиків, які прибули в Донецьк, був отець Василь Пантелюк, людина від Бога, духовна й освічена.

Історичну роль у відроджені духовності і патріотизму на Донбасі відіграв також науково-викладацький склад і студенти Державного університету інформатики і штучного інтелекту. Незважаючи на протидію влади, вперше в історії, за їх сприяння, у Донецьку відбувся Священний Синод Української греко-католицької церкви. Після офіційних засідань Синоду відбулися зустрічі священиків з професорсько-викладацьким складом і студентами Університету, що у Донецьку було сприйнято як непокора владі. Це був тільки початок духовної боротьби Блаженнішого Любомира Гузара і ректора Державного університету інформатики і штучного інтелекту професора Анатолія Шевченка з представниками темних сил, які намагались зруйнувати вже створений тандем.

Професор Анатолій Шевченко - один із небагатьох ректорів Донецька, які своїм розумінням ролі і значення єдиної Божої Церкви, прагненням єднання навколо Божих заповідей, моральних загальнолюдських цінностей випередили час. За ініціативи ректора Університету та коштом Українського Реєстрового Козацтва і багатьох благодійників, на території Університету була збудована церква, у якій молитва об’єднала представників різних конфесій. Тут правили Божу службу священики Української православної церкви Київського Патріархату, Української греко-католицької церкви, протестантських церков, різних філософських течій.

З відвідування козацького храму Різдва Христового й розпочалася зустріч членів Синоду УГКЦ з професорсько-викладацьким складом ДУІШІ. У ході зустрічі, яка відбулася в актовій залі університету, Блаженніший Любомир Гузар і присутні владики УГКЦ привітали Голову Українського Реєстрового Козацтва Анатолія Шевченка з переобранням на посаду ректора на наступний п’ятирічний термін і в чудовій, дружній атмосфері поспілкувалися з присутніми в аудиторії козаками, науковцями, викладачами та студентами. Блаженніший Любомир Гузар назвав символічним те, що дві значні події збіглися у часі, – це проведення Постійного Синоду УГКЦ, який вперше за всю історію Церкви відбувся у Донецьку, та конференція трудового колективу, яка одностайно рекомендувала кандидатуру члена-кореспондента НАН України, доктора технічних наук, доктора богослов’я, заслуженого діяча науки і техніки України, професора Анатолія Шевченка для затвердження Міністерством освіти і науки України на посаду ректора ДУІШІ на наступний п’ятирічний термін.

Переповнений зал завмер, прислухаючись до сповнених мудрості й прозорливості слів Глави УГКЦ, Блаженнішого кардинала Любомира Гузара. Звертаючись до аудиторії, очільник УГКЦ, зокрема, сказав: - Я дуже радий, що маю нагоду бути серед вас, бо сьогодні ми маємо велику потребу у духовній еліті нашої держави, яку складають люди, що уміють думати, духовно оцінювати те, що діється навкруги, люди, які мають зір, спрямований у майбутнє, люди, які йдуть з піднесеною головою. Еліта – це люди, які духовним оком вміють дивитися далеко вперед. Такі люди нам сьогодні дуже потрібні. Мені приємно, що ми маємо нагоду бути з вами, з людьми високих професійних і духовних цінностей, людьми, які вміють відроджувати духовність і піднести інформатику і штучний інтелект до дуже високого рівня. Я не знаю, чи в нашій державі є ще такий Університет та ще одна така козацька організація як ваша, яка би стільки уваги приділяла відродженню духовних цінностей. Тому моє відчуття, що ми сьогодні знаходимося в присутності справжньої духовної еліти. Радіючи нагоді зустрічі з вами, від імені владик, найближчих моїх дорадників, хочу сердечно побажати Анатолію Шевченку й усім козакам і берегиням, щоб оця традиція, закладена в Університеті та Українському Реєстровому Козацтві, продовжувалася, щоб розвиток інтелектуальний і духовний ішли у парі. Сердечно бажаємо вам, щоб цією традицією ви жили, нею користувалися, при її помочі творили і в такій спосіб служили всій українській громаді. Нехай Бог благословляє вас, обдаровує ще більшим розумінням, мудрістю, бо від Нього залежить, ким ми, врешті, стаємо.

На закінчення своєї промови кардинал Любомир особливо підкреслив значення діяльності ректора Університету та Голови Українського Реєстрового Козацтва Анатолія Шевченка, направленої на відродження духовності українського народу та нагородив його відзнакою УГКЦ і передав Університету авторські книги.


Глава УГКЦ Блаженніший Любомир (Гузар), ректор Університету та очільник УРК Анатолій Шевченко, екзарх Донецько-Харківський владика Степан (Меньок) та члени священного Синоду УГКЦ щиро й зацікавлено спілкувалися з присутніми


Патріарх-кардинал УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар благословив Голову УРК Анатолія Шевченка на подальшу службу Україні і народу і привітав його з обранням на посаду ректора Державного університету інформатики і штучного інтелекту та вручив заслужену нагороду і збірник власних проповідей


Блаженніший Любомир Гузар в оточенні владик та науковців, зокрема з відомим релігієзнавцем Ігорем Козловським (крайній зліва) та головним редактором загальнонаціональної газети «Україна козацька» Світланою Чорною (друга справа).


У залі науковці і викладачі Університету.


Владика Ігор (Возьняк), архієпископ Львівський; владика Степан (Меньок), екзарх Донецько-Харківський; професор Анатолій Шевченко; Глава УГКЦ Любомир Гузар; владика Давид (Мотюк), єпарх Едмонтонський (Канада); о.Василь Пантелюк, протопресвітер Донецький і Луганський; владика Василь (Медвід), єпископ-помічник глави УГКЦ; владика Василь (Семенюк), єпарх Тернопільсько-Зборівський; владика Павло (Хомницький), єпарх Стенфордський (США) під час зустрічі з науковцями, козаками і берегинями УРК (зліва направо)


До присутніх звертається владика Степан (Меньок), екзарх Донецько-Харківський


Владика Ігор (Возьняк), архієпископ Львівський, щиро радіє зустрічі з реєстровими козаками, науковцями і викладачами Державного університету інформатики і штучного інтелекту.


Сердечна, тепла розмова з присутніми владики Давида (Мотюка), єпарха Едмонтонського (Канада)


Науковців і викладачів університету, берегинь і козаків УРК вітає владика Павло (Хомницький), єпарх Стенфордський (США)


Добрим словом і квітами вітає Блаженнішого Любомира Гузара ректор Університету Анатолій Шевченко

На головну сторінку