Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 14
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269314
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 15.12.2009    RUS   ENG  

Вперше в історії України Харків стає козацькою столицею України

Рада Генеральної старшини Українського Реєстрового Козацтва (УРК) прийняла рішення про проведення Великої козацької Ради у м. Харкові. Цей захід, вперше в історії України, відбудеться на Слобожанщині 18 – 19 січня 2010 року і буде мати міжнародний характер. У раді візьмуть участь делегації УРК зі всіх областей України, Автономної республики Крим, міст Києва та Севастополя. Свою участь у Великій Раді підтвердили делегації Центрального козацького війська РФ (Москва), Кубанського козацького війська (Краснодар), Терського козацького війська (Ставрополь), реєстрове козацтво Бєлгорода та Естонії.

Науково-дослідний центр козацтва імені гетьмана Мазепи повідомляє, що в заходах візьмут участь майже 120 отаманів – керівників козацьких організацій України, Росії та Естонії, в тому числі отамани козацьких організацій Харківського регіону.

У заходах заплановано участь головного консультанта-інспектора Головної служби безпеки та оборонної політики Секретаріату Президента України генерал-майора УРК Олександра Почтарьова, керівництва Харківської облдержадміністрації та Харківської обласної ради.

У рамках програми Великої Ради планується участь у Божественній літургії, здійснення обряду хрещення, рада з отаманами козацьких організацій України, Росії та Естонії, нагородження козаків, що найбільш відзначилися.

Порядок денний заходу – звіт Гетьмана УРК Анатолія Шевченка, підбиття підсумків роботи Українського Реєстрового Козацтва за 2009 рік і затвердження плану роботи на 2010 рік, а також участь козацтва в виборах в органи місцевого самоврядування.

Як зазначив радник губернатора Харківської області генерал армії УРК Микола Мазепа, протягом століть козаки відігравали провідну роль в становленні незалежності України. «І в наш час роль козацтва в укріпленні та розвитку України є особливо важливою. На рахунку козацьких організацій – сотні добрих справ. Особливо хочу відзначити охорону громадського порядку під час проведення всеукраїнських свят та масових заходів. Ми сподіваємося, що і Президент, і уряд, і органи влади на місцях цілком будуть підтримувати ініціативу козацтва, що спрямована на відродження історичних, патріотичних, військових та культурних традицій Українського козацтва».

Організатори заходу: Генеральний штаб Українського Реєстрового Козацтва, Науково-дослідний центр козацтва імені гетьмана Мазепи, Рада Українського козацтва при голові Харківської облдержадміністрації за підтримки Харківської облдержадміністрації та Харківської обласної ради.

На головну сторінку