Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 12
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269312
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 16.09.2008       

“Дозволь мені, мій вечоровий світе упасти зерном в рідній стороні…”

Василь Стус по праву вважається одним з найвидатніших українських поетів ХХ століття, Героєм України. Його творчість міцно ввійшла в історію української літератури, хоч повністю його поетичний доробок ніколи не стане надбанням рідного народу: не менше шестисот віршів В. Стуса було конфісковано й знищено в страшні роки його табірних страждань. Проте й та частина, якій пощастило побачити світ, дійти до читача, засвідчила його могутнє обдарування, глибокий філософського характеру розум, безмежну любов до рідного краю, незламну могутність духу.

В цьому особисто змогли пересвідчитися співробітники та студенти Державного університету інформатики і штучного інтелекту. 15 вересня в його стінах був проведений літературно-музичний проект “Стусове коло”, присвячений життєдіяльності цього великого поета, який проходив “з метою вшанування пам'яті активного учасника визвольного та правозахисного руху, видатного українського поета, Героя України Василя Стуса та з нагоди 70-річчя від дня його народження” згідно з Указом Президента України “Про вшанування пам'яті Василя Стуса”. Актова зала вузу повністю заповнена, важко було знайти вільне місце, люди стояли навіть у проходах. Але це не вражало, адже доторкнутися до світу поезії великого співвітчизника, нашого земляка прийшли представники кафедри української літератури і фольклористики Донецького національного університету, преса й усі, кому небайдужа українська література, хто розуміє Василя Стуса та цінує його творчість.

Неможна не сказати, що вечір пам’яті проведений двома чоловіками. Один з них – син Василя Стуса Дмитро. Дмитро Васильович з болем у душі розповідав трагічну історію свого батька, частиною якої він є. Він, а також актор Роман Семисал, у ролі самого поета, намагалися допомогти нам, глядачам, якнайглибше заглянути в світ його душі, найкраще зрозуміти його твори. Неповторності вечору додав музично-вокальний гурт “Сестри Тельнюк”, у виконанні якого прозвучали пісні на вірші Василя Стуса.

Необхідно зазначити, що Донецьк – це перше місто, з якого розпочинається цей великий проект. Підготовлений Міністерством культури і туризму України, за підтримки музею В. Стуса у м. Горлівці, Донецької обласної наукової бібліотеки ім. Н. Крупської, благодійного фонду “Україна інкогніта”, Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАН України за сприяння Донецької облдержадміністрації, він також пройде у Маріуполі, Cлов`янську, Горлівці, а також Луганську.

Низку заходів, присвячених пам’яті поета, продовжить Всеукраїнська науково-практична конференція “Василь Стус: життєві і творчі контексти”, що відбудеться 25 вересня у Донецькому музично-драматичному театрі ім. Артема.

Поет живе у серцях і душах українців і залишиться там навічно. Адже найбільше він прагнув повернутися на свою Батьківщину в Україну, бо любив її понад усе, і пророче писав: “Народе мій, до тебе я ще верну, як в смерті обернуся до життя”.

На головну сторінку