Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 14
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269314
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 19.01.2007    RUS   ENG  

Свято Водохреща у Донецькому державному iнститутi штучного iнтелекту

18 i 19 сiчня 2007 у Храмi Рiздва Iсуса Христа Донецького державного iнституту штучного iнтелекту вiдбулося Велике освячення йорданської та хрещенської води. Спiвробiтники i студенти вузу, а також гостi iнституту змогли не просто освятити воду, але й взяти участь у службi, помолиться Богу разом iз протопресвiтером Української греко-католицької церкви Василем Пантелюком й отцем Сергiєм, якi проводили дiйство освячення.

Водохреща, Хрещення, Водохрещi, Водосвячення, Водосвяття, Богоявлення, Ордань, Ардан, Йордан, Йордань - одне iз найбiльших християнських свят, яке завершує святочнi обрядовостi. У цей перiод сонце перемагає морок i темряву, освячує своїм життєдайним свiтлом рiки, озера, джерельнi струмки i криницi. Рiздвяна вода свiжа й здорова. Кожен господар чи iнший член родини в давнину несли орданську воду в свої доми i завжди перед їжею пили її. Предки вбачали у святi Водохреща єднання душi людської з душею природи. Саме в цю пору зима вiддає всi свої сили на боротьбу з наближенням лiта: починаються лютi морози, страшнi для садiв i озимини, зростають простуднi хвороби i падiння худоби. Ось чому напередоднi Водохреща колись на всiх вiкнах i дверях випалювали вогнем або малювали крейдою хрести, щоб нечистi духи не мали доступу до обiйстя; у деяких мiсцевостях носили при цьому два пироги як жертвоприношення.

Богослужiння на Хрещення знаменно ще й тим, що воно було першою службою в Храмi Рiздва Iсуса Христа, вiдкритому нещодавно при "храмi науки".

На головну сторінку