Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 14
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269314
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 22.01.2010    RUS    

Україні на добро, козацтву на славу

Велика рада УРК продовжила повноваження Голови Українського Реєстрового Козацтва Анатолія Шевченка на наступні п’ять років та визначила основні напрямки діяльності козацького товариства.

Самовіддано й жертовно працювати в ім’я України, народу, козацтва, не шкодувати сил для утвердження національної ідеї, виховання молоді у дусі патріотизму, розбудови громадянського суспільства закликали козаків-побратимів учасники Великої ради Українського Реєстрового Козацтва, що відбулася на Харківщині за участі Голови УРК, члена-кореспондента НАН України, доктора технічних наук, доктора богослов’я Анатолія Шевченка, керівників Генерального штабу УРК, отаманів обласних і міських осередків, що прибули з усіх регіонів України.

Хліб-сіль – дорогому гостю
Хліб-сіль – дорогому гостю
“І покажем, що ми, браття, козацького роду!”
“І покажем, що ми, браття, козацького роду!”

За традицією козацька рада розпочалася з підняття Державного прапора та молитви. Урочисто звучить Гімн України, слова якого ще раз нагадають реєстровим козакам та їх гостям, що Україна – козацька держава, а усі ми козацького, лицарського роду.

Про сутність козацтва та його високу місію сказав у своїй доповіді й очільник УРК Анатолій Шевченко. Він зазначив, що Українське Реєстрове Козацтво є наступником і продовжувачем традицій реєстровців з часів Богдана Хмельницького, фундатора Української козацької держави, 360-річчя заснування якої наша країна відзначала минулого року.

Нині УРК – численна, добре структурована громадська організація, що має підрозділи в усіх регіонах і активно працює на засадах духовності й патріотизму. Від самих початків реєстрове козацтво долучилося до високої справи національного відродження України та розбудови громадянського суспільства.

У своїй доповіді Голова УРК проаналізував основні напрямки діяльності УРК та зазначив, що протягом минулого року переважна більшість обласних, міських та районних штабів здійснювали цілеспрямовану діяльність щодо налагодження роботи вже діючих козацьких осередків та формування нових підрозділів, залучення до лав УРК нових членів, зокрема, молоді.

“Все активніше працюють Адміністрації Гетьмана УРК у регіонах, які стали справжніми організаційно-методичними центрами, – сказав Анатолій Шевченко. – Тож хочу висловити особливу подяку головам Адміністрації Гетьмана УРК у Закарпатській області маршалу козацтва Федору Харуті, у Південно-Східному регіоні, генералу армії УРК Миколі Мазепі, у Західному регіоні маршалу козацтва Володимиру Кожану, у Південно-Західному регіоні генерал-полковнику УРК Валерію Цимбалюку”.

Доповідач зазначив, що майже у всіх областях відмічається позитивна тенденція щодо створення територіальних осередків УРК, зростає їх вплив на суспільно-політичне життя країни. Вагомі здобутки мають козацькі товариства Донеччини, Слобожанщини, Закарпатської, Волинської, Житомирської, Київської, Львівської, Вінницької та інших областей. Нові товариства створено у Харківській області – Люботинське міське, Олексіївсько-Слобожанське районне товариства, у Рівненській області - Дубненське, Березівське, Гощанське, Здолбунівське районні козацькі товариства, на Донеччині – Краматорське та Костянтинівське міські товариства УРК, на Тернопільщині козацькі підрозділи створено у Кременецькому, Густинському, Зборівському, Збаразькому, Бережанському районах, завершується робота з формування товариств УРК у Бучачському, Теребовлянському та Чортківському районах.

До шановного зібрання звертається Гетьман УРК Анатолій Шевченко
До шановного зібрання звертається Гетьман УРК Анатолій Шевченко
Благословення на плідну роботу
Благословення на плідну роботу

Аналізуючи діяльність УРК протягом минулого року Голова УРК Анатолій Шевченко підкреслив, що одним із головних напрямків роботи реєстрового козацтва була і залишається робота з молоддю. У Київській, Донецькій, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Полтавській, Чернігівській, Вінницькій областях, на Тернопільщині та Сумщині під знаменами УРК у загальноосвітніх школах працюють десятки козацьких республік, створено чимало шкільних Січей, члени яких долучаються до громадської діяльності та беруть активну участь у роботі молодіжних осередків реєстрового козацтва. Багатим досвідом проведення зльотів дитячо-юнацьких формувань “Молода Січ”, участі у Всеукраїнській військово-патріотичній грі “Джура” можуть поділитися у Кривому Розі, Маріуполі, Горлівці, Лубнах, Івано-Франківську, Черкасах.

Українське Реєстрове Козацтво проводить значну науково-пошукову та краєзнавчу роботу, долучається до справи збереження історичних та культурних пам’яток. З ініціативи та коштом реєстрового козацтва встановлено чимало пам’ятників гетьманам, козакам, що віддали своє життя за волю й свободу рідної землі, пам’ятних знаків на місцях битв у ході національно-визвольних змагань українського народу. Зокрема, Івану Виговському у селі Руда на Львівщині, Дмитру Чечелю на Вінниччині, Поклінний хрест на місці битви селянсько-козацького війська на чолі з Северином Наливайком на Солониці під Лубнами.

Доповідач детально проаналізував міжнародну діяльність УРК. Анатолій Шевченко нагадав, що осередки УРК вже діють у багатьох країнах світу, зокрема, у Естонії, Угорщині, США, Японії, Фінляндії, що сприяє зміцненню економічних, культурних, наукових зв’язків між Україною та світом.

Зі звітом про роботу перед учасниками Великої ради УРК виступив начальник Генерального штабу УРК Валерій Блідар, який зупинився на організаційних питаннях та питаннях виконавчої дисципліни.

В обговоренні звітів узяли участь головний отаман Автономної Республіки Крим Микола Демченко, отаман Київської міської організації УРК В’ячеслав Тарасов, отаман Львівської обласної організації УРК Василь Павлечко, голова Ради берегинь УРК Валентина Фурманюк, отаман Черкаської обласної організації УРК Борис Марченко, отаман Тернопільської обласної організації УРК Іван Комарницький та інші. Виступаючі поділилися досвідом роботи очолюваних ними козацьких осередків.

Велика рада УРК визначила основні пріоритети в діяльності Українського Реєстрового Козацтва на нинішній рік за такими напрямками: духовно-ідеологічний, економічний, соціальний, військово-патріотичний та перспективний план діяльності козацьких товариств.

За пропозицією отаманів низки обласних товариств УРК повноваження Голови Українського Реєстрового Козацтва Анатолія Шевченка продовжено на наступні п’ять років.

На раді прийнято низку кадрових призначень. Зокрема, заступника начальника Генерального штабу УРК Миколу Гніденка призначено наказним Гетьманом УРК – заступником Гетьмана УРК.

Начальник Генерального штабу УРК генерал-лейтенант УРК Валерій Блідар звітується перед братами-козаками
Начальник Генерального штабу УРК генерал-лейтенант УРК Валерій Блідар звітується перед братами-козаками
Голова Адміністрації Гетьмана УРК генерал армії УРК Микола Мазепа вручає Гетьману УРК Анатолію Шевченку пам’ятний знак козацької слави
Голова Адміністрації Гетьмана УРК генерал армії УРК Микола Мазепа вручає Гетьману УРК Анатолію Шевченку пам’ятний знак козацької слави
На головну сторінку