Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 12
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269312
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 24.01.2008    RUS   ENG  

Всеукраїнська козацька партія об’єднає патріотів-козаків

На славетній землі Херсонеса, овіяній славою хрещення князя Володимира Великого, 117 делегатів благословили на шлях у майбуття партію, що має об’єднати усе козацтво. Власне, цю місію Всеукраїнська козацька партія вже почала виконувати: на Установчому з’їзді були представлені 24 регіони країни, у тому числі міста Київ та Севастополь.

На запрошення ініціативної групи у цій події брав участь Голова Всеукраїнської партії духовності і патріотизму, Гетьман Українського Реєстрового Козацтва Анатолій Шевченко. Він зазначав, що козацтво набуло розмаху по всій Україні, але для того, щоб реалізувати козацьку ідею, потрібне представництво в органах влади. Тобто створення партії, членами якої у більшості будуть козаки, дасть можливість балотуватися до виборчих органів влади, блокуватися з іншими партіями. Всеукраїнська партія духовності і патріотизму зібрала під своїм прапором наукову, інтелектуальну, духовну еліту. А Всеукраїнська козацька партія згуртує козаків, тих, хто симпатизує козацтву, хто вірить у силу козацької демократії.

Ідея створення козацької партії обговорювалася давно, але змогли її зреалізувати саме представники Всеукраїнської громадської організації «Українське Реєстрове Козацтво». Отже, реєстровці взяли ініціативу у свої руки, аби створити силу, яка реально зможе вплинути на підвищення добробуту народу України.

Про вчасність створення Всеукраїнської козацької партії, її перспективи й завдання говорили представники регіонів. Як зазначав наказний гетьман УРК, верховний отаман УРК в Криму Анатолій Франчук, козацтву треба зібрати воєдино розум, силу, волю і зміцнити потенціал своїх лав, аби представити й реалізувати ідею козацтва на всіх рівнях влади.

На запитання представників інших козацьких формувань, чому саме реєстровці назвали свою партію всеукраїнською, дав відповідь голова Луганського обласного товариства УРК Віктор Дорохов: «Лише наша організація має представництво у кожному регіоні. А тому ми відразу зможемо визначитися на місцях, хто буде очолювати наші виборчі штаби, хто поведе партію на місцеві вибори».

На думку начальника штабу Галицького округу УРК Василя Павлечка, козацька партія має велике майбутнє, бо на генетичному рівні у кожного пересічного виборця прокинеться згадка про славетне козацьке минуле, виборець згадає гетьманську Україну й віддасть голос за її відродження. А тому слід дуже активно залучати до партії молодь, яка мислить перспективно, яка живе майбутнім.

На продовження цієї думки радник Гетьмана УРК з політичних питань Зиновій Жовнір запропонував створити молодіжну організацію Всеукраїнської козацької партії. Командувач Східноукраїнського округу УРК Михайло Дубровський запропонував створити творчу групу, яка буде аналітично вивчати ставлення до сучасного козацтва, вимоги й очікування суспільства, а потім сформулює пропозиції та ініціативи, базові для створення Програми Всеукраїнської козацької партії, з якими козацтво вийде до людей.

На вивчення особливостей кожного регіону, на діяльність щодо відродження любові до України, до нашої нації, на виховання у молоді гордості за приналежність до українства запропонував націлити діяльність Всеукраїнської козацької партії Володимир Цимбалюк, командувач Північноволинського козацького округу УРК.

Про покликання новоствореної партії стати об’єднуючою силою всіх козаків, всього народу України говорили у своїх виступах командувач Чорноморського округу УРК Анатолій Жерновий, керівник одеських козаків Сергій Єлістратов, заступник головного редактора газети «Україна козацька» Василь Гуменюк.

Берегиня УРК м. Севастополя Ольга Ситюк впевнена, що козацька партія справді стане народною партією, яка дбатиме не лише про козаків, а й про всіх українців. Провідниками ідеології партії покликані стати члени політради, які були обрані на Установчому з’їзді.

Під час обговорення ініціативи щодо створення Всеукраїнської козацької партії отаман УРК в Тернопільській області Іван Комарницький побажав однодумцям від першого дня формувати й піднімати авторитет лідера партії.

Головою Всеукраїнської козацької партії Установчий з’їзд обрав Богдана Вуйка. Це людина, добре знана як активний просвітянин, президент Фундації імені Т.Г. Шевченка, завдяки якому Крим має вже три пам’ятники великому Кобзареві. Генерал-лейтенант УРК Богдан Іванович Вуйко в 2005 – 2006 роках очолював державну адміністрацію Гагарінського району Севастополя, двічі балотувався до Верховної Ради України, у 2007 за списком виборчого блоку «Наша Україна – Народна Самооборона».

«Саме козацтво було біля витоків української державності, і тепер від нас залежить, чи відійдемо ми від фольклорного стану козацтва, чи сформуємо власну політичну силу європейської моделі, – зазначив Богдан Вуйко. – Впевнений, що у нас є сили, є можливості, є той потенціал, який дозволить поборотися за представництво у законодавчому органі влади. У цьому ми будемо співпрацювати із Всеукраїнською партією духовності і патріотизму та з іншими правоцентристськими партіями».

Після з’їзду була підписана Угода про співробітництво з Всеукраїнською партією духовності і патріотизму, згідно з якою партії об’єднають свої зусилля щодо участі у виборчому процесі і створять на наступних виборах політичний блок.

Центральний офіс Всеукраїнської козацької партії буде розташовано в одному з приміщень Головного штабу Українського Реєстрового Козацтва за адресою: 01001, Україна, м. Київ, вул. Мала Житомирська, 11, офіс 5а.

На головну сторінку