Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 13
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269313
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 24.03.2005    RUS   ENG  

Зустріч Гетьмана Українського Реєстрового Козацтва Анатолія Шевченка з Святійшим Патріархом Московським i всієї Русі Олексієм II

24 березня 2005 року у Москві (Росія) відбулася зустріч делегації Українського Реєстрового Козацтва на чолі з Гетьманом УРК Анатолієм Шевченком з Його Святістю Святійшим Патріархом Московським i всієї Русі Олексієм II у Патріаршій резиденції на Пречистинцi. Ця непересічна подія готувалася керівництвом Українського Реєстрового Козацтва вже давно i була спрямована як частина загальної програми з послідовного втілення у життя національної ідеї "Бог-Народ-Україна", яку сформулював Гетьман УРК Анатолій Шевченко більше року тому. Складовою цієї ідеї є ствердження в українському суспiльствi щирої духовностi та дієвого високоморального патріотизму, що i є головним гаслом козаків-реєстровцiв. I певними кроками такої відкритої i справді народної козацької політики та міжнародної духовної дипломатії є яскраві події минулого року, а саме: у березні 2004 року козацька делегація на чолі з Гетьманом УРК Анатолієм Шевченком мала тривалу аудієнцію у Його Святості Святійшого Папи Римського Іоанна Павла II у Римі, а на початку червня 2004 року відбулася цікава i надзвичайно важлива для українського православ'я зустріч делегації УРК на чолі з Гетьманом з Його Святістю Святійшим Патріархом Вселенським Варфоломієм I, Предстоятелем Константинопольської Православної церкви у м. Стамбулі. I ось знову незабутня подія - зустріч з одним із Світових духовних лідерів сучасності - Олексієм II - Предстоятелем Російської Православної церкви, складовою частиною, якої є i Українська Православна церква.

Сама зустріч розпочалася з нагородження Його Святості козацькими подарунками - символічною кришталевою булавою та орденом "Срібний Козацький Хрест" II ступеня. За особистим проханням Патріарха Олексія II наказ про нагородження лунав у стінах Патріаршій резиденції не тільки російською, але й українською мовою. I це відразу же спрямувало бесіду у конструктивне русло. Гетьман УРК Анатолій Шевченко у своїй промові дав не тільки ґрунтовну характеристику тим подіям, що відбулися в українському суспільстві та православ'ї, але i наголосив, що Українське Реєстрове Козацтво, вболіваючи за народ України та Православну церкву, вважає за свій святий обов'язок постійно впроваджувати через конкретні та конструктивні дії ідею єдності. "Ми різні в Україні регіонально, ментально, культурно та конфесiйно, але це не повинно ставати на завадi єднання нашого суспільства. Різні гілки Православної церкви також повинні переходити до цілеспрямованих кроків заради такого єднання, заради щастя i добробуту народу. Ми тільки через соціальне i духовне єднання, через терпимість i християнську любов зможемо, нарешті, стати громадянським суспільством i насправді Соборною державою", - заявив під час бесіди з Його Святістю Гетьман УРК Анатолій Шевченко.


Дійсно, Українське Реєстрове Козацтво, що нараховує у своїх лавах більше 40 тисяч козаків, якi є справжньою елітою нашого суспільства, постійно працює над рішенням соціально значимих проектів сьогодення, не уявляє себе поза межами i таких складних процесів, як криза духовності, що набула особливої гостроти саме у роз’єднанні тіла Православної церкви. I УРК, яке послідовно працює у різних сферах громадського життя - від науки i освіти до соціального захисту,- вважає, що у нього є всі можливості для того, щоб відігравати певну консолідуючу роль духовного i соціального партнера церкви заради єднання народу України.

Його Святість Святійший Патріарх Московський i всієї Русі Олексій II був схвильований такою відкритою до діалогу i співпраці позицією Гетьмана УРК, про що він неодноразово наголошував на зустрічі: "Мене турбують події в Україні, про це я мав бесіду під час своєї зустрічі з Президентом України Віктором Ющенком. Президент чітко підкреслив свою позицію щодо пріоритету принципу свободи совісті в Україні: "Я нікого не буду спонукати або силоміць примушувати до того, щоб хтось ішов до тієї чи іншої церкви". Також Патріарх зазначив, що йому дуже сподобалася зустріч з Президентом України i його ділова позиція з усіх духовних питань i проблем церкви, що відкриває великі перспективи для діалогу i єднання в Україні.

Зустріч Гетьмана УРК Анатолія Шевченка i Патріарха Московського Олексія II, яка тривала майже годину, проходила у дружній, теплій i відкритій атмосфері. Святійший Патріарх запросив УРК до конструктивнішої соціальної i духовної співпраці з Українською Православною Церквою і дуже зрадів, коли дізнався, що за декілька днів до зустрічі Його Блаженство Блаженiйший Митрополит Володимир, Предстоятель Української Православної Церкви, нагородив Гетьмана УРК Анатолія Шевченка церковною нагородою - орденом Нестора Літописця - за вагомий внесок у відродження духовності в Україні, написання ґрунтовних підручників для шкіл та вузів "Основи християнства: шлях до істини" i "Христос". Саме ці книги i подарував Його Святостi наприкiнцi зустрiчi сам автор - Гетьман УРК Анатолiй Шевченко. Святiйший Патрiарх Московський Олексiй II благословив Гетьмана i все Українське Реєстрове Козацтво на добрi справи заради народу України, побажав козакам творчого натхнення та висловив надiю на подальше змiцнення теплих i дружнiх зв'язкiв козацтва з Росiйською та Українською Православними Церквами та росiйським народом.

Пiсля цього Його Святiсть закликав особливе Боже Благословення на Гетьмана i всiх членiв козацької делегацiї та подарував кожному освяченi iкони Iверської Божої Матерi та пам'ятнi сувенiри. Гетьман УРК Анатолiй Шевченко та Його Святiсть Святiйший Патрiарх Московський i всiєї Русі Олексiй II дiйшли згоди про подальшi зустрiчi, вiдкритi розмови та спiльнi дiї заради єдностi та духовного розквiту соборного народу України.P.S.

http://pravoslavie.ru/news/lim20

http://www.mospat.ru/text/news/id/8851.html

http://www.sedmitza.ru/index.html?did=22085

На головну сторінку