Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 13
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269313
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 24.10.2007    RUS   ENG  

Спадкоємці духовних ідеалів Івана Мазепи

Ними стали понад 60 учнів Коломацької загальноосвітньої школи, яких урочисто прийнято до лав Українського Реєстрового Козацтва.

Ще зовсім недавно, у райцентрі Коломаку, там, де Івану Мазепі, 320 років тому, були вручені символи гетьманської влади, провели торжества на честь знаменної дати.

На мітингу Гетьман УРК, член-кореспондент НАН України Анатолій Шевченко, зокрема підкреслив, що за часи гетьманства Івана Мазепи в Україні звели 220 храмів, монастирів, розквітли освіта, книговидавництво, культура і освіта.

Тоді ж було вирішено встановити на березі ріки Коломак, де 1687 року відбулася козацька рада і Мазепу обрали гетьманом, пам`ятник видатному державному діячу.

«Ось на цьому історичному фоні, – повідомив директор Інституту радників Гетьмана УРК в Харківській області, генерал-полковник УРК Микола Мазепа, – й відбулася урочиста посвята юних реєстровців. Анатолій Іванович Шевченко доручив мені передати школі цінні подарунки та два комплекти навчальних електронних програм, підготовлених у Державному університеті інформатики і штучного інтелекту, що були прийняті освітянами з вдячністю».

У заходах з нагоди посвячення учнів Коломацької школи у козаки УРК взяли участь заступник начальника Управління з питань внутрішньої політики Харківської облдержадміністрації Леонід Петренко, голова Коломацької райдержадміністрації Сергій Яцюк, настоятель Коломацького Свято-Воскресенського Храму Микола Філозоф, командувач Східно-Українського округу УРК, генерал-майор УРК Віктор Посохов, широка громадськість райцентру Коломак.

На головну сторінку