Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 12
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269312
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 25.09.2007    RUS   ENG  

«Хресту Твоєму поклоняємося, Владико…»

Воздвиження Чесного і Життєдайного Хреста Господнього в пам’ять про події IV сторіччя. Ця тема знайшла своє віддзеркалення в черговій радіопередачі «Духовна пристань» за участі Голови Всеукраїнської партії духовності і патріотизму, Гетьмана Українського Реєстрового Козацтва, доктора богослов’я, доктора технічних наук, ректора Донецького державного інституту штучного інтелекту, професора Анатолія Шевченка.

«Коли було знайдено Хрест, на якому розіп’яли Ісуса Христа, - продовжив відомий релігієзнавець, – патріарх Єрусалимський Макарій піднявся на високе місце і воздвигав (піднімав), привселюдно його, повертаючи на всі чотири сторони, причому народ щоразу побожно поклонявся, взиваючи: «Господи, помилуй!» Співається тропар Хресту: «Спаси, Господи, людей Твоїх…», а настоятель з дияконом тричі здійснюють кадіння Хреста. На літургії цього дня замість «Трисвятого» співають пісню: «Хресту Твоєму поклоняємося, Владико…»

Доктор богослов’я Анатолій Шевченко розповів про надання нової якості духовному семінару співробітників ДонДІШІ, що проводиться тут уже 15 років. Відтепер семінар матиме наукове підґрунтя, що сприятиме формуванню в його учасників дійсно визначеної духовної позиції.

Йшлося у радіопередачі «Духовна пристань» про видатні події у житті Українського Реєстрового Козацтва. Гетьман УРК Анатолій Шевченко повідомив про засідання у Львові Великої Ради козацьких товариств УРК Західної України на честь 350-річчя від часу обрання Івана Виговського гетьманом України. Велика Рада козацьких товариств УРК південного і східного регіонів у Переяславі-Хмельницькому була присвячена 1100-річчю цього чудового міста. Повсюдно відбулися цікаві екскурсії історичними місцями, виступи творчих колективів козаків-реєстровців, які свято бережуть і примножують традиції духовності і патріотизму.

На головну сторінку