Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 26.01.2022 : 14
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269314
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 25.12.2009    RUS   ENG  

Ростуть козацькі ряди

Недільним ранком у храмі Святого Апостола Фоми села Воїнки, розташованого у 22 км на північ від районного центру м. Красноперекопська, 19 козаків і 2 берегині гордо вступили у лави Всеукраїнської громадської організації “Українське Реєстрове Козацтво”.

Місто для проведення козацького ритуалу обрано не випадково. На цих землях козаки не раз протистояли ворогам, обравши степи Північного Криму під козацькі застави. Навіть назва села Воїнки трактується як воїнське поселення. Тому прийняття в ряди УРК на цій землі достатньо символічно, вона просочена кров'ю і духом козацьким.

Сам ритуал звичайно починається з урочистого шикування. Так, начальник штабу КО УРК генерал-майор УРК Сергій Бусалаєв визначив порядок проведення ритуалу посвяти. Настоятель храму отець Василь Немеш прочитав недільний молебень, у якому згадав імена нових козаків і берегинь УРК.

У церемонії посвяти взяли також участь: головний радник КС при головному отамані генерал-полковник УРК Віктор Дацюк, отаман Північно-Кримського кошу ККО УРК генерал-полковник УРК Василь Москальов і його начальник штаба полковник УРК Віталій Гридньов, отаман Красноперекопської РО УРК генерал-майор УРК Анатолій Яковлєв, отаман Красноперекопської МО УРК полковник УРК А. Щербаков і помічник начальника штабу КО УРК лейтенант УРК Анастасія Гапєшина.

Посвята проходила відповідно до козацького ритуалу, описаного у Статуті УРК: нові члени козацтва зачитують текст присяги, преклоняють коліно, виконують ритуал з шаблею, прапором України і прапором УРК, після чого духовний наставник благословляє й окропляє нових козаків святою водою на довгу і достойну службу УРК.

Також батюшка привітав козаків і вручив всім присутнім іконки із зображенням Св. Миколи Чудотворця, що освячені у Києво-Печерській Лаврі.

Урочистості завершилися козацьким кулешем. Постійно чулося дружнє багатоголосе “Слава українському народу! Слава Українському Реєстровому Козацтву! Слава!”, яке розліталося по околицях Красноперекопського району, даючи місцевим мешканцям зрозуміти, що лави славного Українського Реєстрового Козацтва ростуть.

Одним словом, посвята у козаки-берегині пройшла по-козацьки урочисто і пишно, незважаючи на непогоду.

На головну сторінку