Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 22.01.2022 : 4
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269243
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 28.01.2010    RUS   ENG  

У Таллінні відбувся перший фестиваль “КАНТУМ”

Танцюристи ансамблю “Буревестник”
Танцюристи ансамблю “Буревестник”

У рамках різдвяних свят 2010 року у культурному центрі SALME у центрі Таллінну відбувся перший фестиваль “КАНТУМ”, в якому брали участь українські та естонські колективи. Захід проходив під патронажем Міністерства оборони Естонії, Асоціації організацій українців Естонії та Естонської козацької організації Українського Реєстрового Козацтва.

Фестиваль відкрився традиційними українськими колядками у виконанні талліннського ансамблю “Сусідки” товариства “Просвіта” під керівництвом Оксани Мамутової. Потім пролунали вітальні слова наказного гетьмана Українського Реєстрового Козацтва в Естонії Андрія Грицькова до учасників фестивалю, глядачів і почесних гостей.

Серед почесних гостей були радник міністра оборони Естонії пан генерал-лейтенант Йоханес Керт, представники самоуправлінь міст Естонії, представники Каїтцеліїт, відомі спортсмени і тренери Естонії.

Гостем фестивалю з України був хореографічний колектив “Буревестник” з міста Харкова. У танцювальних номерах були представники усіх регіонів України – країни багатої різними культурними традиціями. Глядачам запам’яталась як майстерність танцюристів, так і багатий колорит національних костюмів західної, центральної і східної України. Глядачі насолоджувалися народною музикою різних областей України, такою багатою своєю історією, різноманітними традиціями і звичаями країни.

У концерті взяла участь і молода виконавиця з Таллінна Арина Паламар. У супроводі акордеона, на якому грав професор Микола Рибченко, юна співачка виконала українську пісню “Журавлі”.

Танцювальний колектив “Буревестник” закінчив свій виступ яскравим і запальним танцем, який було присвячено козацькій історії і традиціям. Вслід за танцюристами виступ на сцені продовжив вокально-інструментальний колектив з Естонії міста Йихви – тріо “ILUSION”. Особливість цього колективу у тому, що всі його учасники – члени Алатагуської дружини Кайтцеліїт. Керівник колективу, соліст і акордеоніст пан Тармо Антон, а також гітарист і виконавиця, яка грала на музичному синтезаторі. Естонські учасники фестивалю познайомили глядачів з народними піснями, виконали попурі на тему улюбленого в Естонії вальсу.

Закінчувався концерт урочистою частиною. На сцену запросили організаторів. Першим виступив голова Асоціації українських організацій в Естонії Володимир Паламар. Він висловив слова подяки учасникам фестивалю, побажав щасливого Різдва та успіхів у Новому році.

Потім слово надали пану раднику міністра оборони Естонії генерал-лейтенанту Йоханесу Керту. Він зачитав урочисте звернення міністра оборони Естонії, привітав зі святом православних мешканців країни, побажав українцям Естонії і надалі розвивати своє національне мистецтво і традиції, які збагачують культуру Естонії.

В урочистій обстановці на сцені культурного центру “Сальме” почесні грамоти було вручено тренеру юнацької жіночої футбольної команди ФК ім. Лобановського “Крещатик” пану Борису Федоренку. Він піднявся на сцену разом із своїми вихованцями, які посіли у 2009 році почесне перше місце у чемпіонаті Естонії.

На сцену для вручення грамот були запрошені і дорослі спортсмени – футболісти команди ФК “Київ” під керівництвом Олександра Сушкова. Цей клуб посів друге місце в Естонії на турнірі національних команд. Вручення почесних грамот супроводжувалося бурними оплесками глядацької зали.

Необхідно зазначити, що основними мовами цього вечора були естонська і українська. Для реалізації цього всі зусилля й величезну енергію додав пан Борислав Кулик, який виступав у якості перекладача і ведучого концерту. Пан Борислав – відомий представник української діаспори в Естонії та Естонської козацької організації УРК.

Після закінчення концерту глядачі і учасники фестивалю продовжили спілкування у фойє культурного центру, де виконувалися українські народні пісні і музика. У кафе культурного центру за чаюванням організатори і учасники фестивалю обмінювалися враженнями, планували подальшу роботу, давали інтерв`ю ЗМІ.

Тепла дружня обстановка серед гостей і учасників фестивалю показала наскільки зближає український і естонський народи робота в галузі розвитку культури обох країн. Це важлива робота з розвитку патріотизму і духовності є головною задачею Естонської козацької організації УРК.

З вітальним словом до учасників фестивалю, глядачів і почесних гостей звертається наказний гетьман Українського Реєстрового Козацтва в Естонії Андрій Грицьков
З вітальним словом до учасників фестивалю, глядачів і почесних гостей звертається наказний гетьман Українського Реєстрового Козацтва в Естонії Андрій Грицьков
Урочисте звернення міністра оборони Естонії і вітання зі святами зачитує пан радник міністра оборони Естонії генерал-лейтенант Йоханес Керт
Урочисте звернення міністра оборони Естонії і вітання зі святами зачитує пан радник міністра оборони Естонії генерал-лейтенант Йоханес Керт
На головну сторінку