Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 22.01.2022 : 2
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269241
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 28.05.2019       
ТОМОС І НЕЗАЛЕЖНІСТЬ УКРАЇНИ

З доповіді Керівника ВГО «Українське Реєстрове Козацтво» на Раді Генеральної старшини (18.05.2019 р., Івано-Франківська область, Буковель).

Всеукраїнська громадська організація «Українське Реєстрове Козацтво» має глибокі історичні корені.

Своє нове відродження в Україні УРК пережило у 2002 році. Відродили його люди, у чиїх жилах пульсує кров з козацькими генами, у яких століттями кодувалась любов до Бога, любов до Батьківщини, любов до людини й усього живого. У генах козацького роду також закодована віра та свобода волі, духовність і патріотизм, що надані кожному козаку й берегині безпосередньо Господом. Історичне козацтво відродило на теренах України Православну Церкву, а сучасним українцям покладено на рамена її зберегти.

На жаль, в Україні немає жодної Православної Церкви, визнаної більшістю православних церков світу. Виключенням є Українська Греко-Католицька Церква, що зберегла православний обряд та підпорядкування визнаної, найчисельнішої у світі, Вселенської, тобто Католицької церкви.

Православні церкви в Україні:

  • «Українська Православна Церква Київського Патріархату», не визнана світовими церквами. Церква законно зареєстрована та законно діє в Україні. Реєстрацію можна скасувати тільки рішенням Синоду УПЦ КП або за рішенням суду (якщо порушується сучасне законодавство України). Синод УПЦ КП із таким порядком денним не скликався, тому питання не розглядалося;
  • Українська Православна Церква (Московський Патріархат), яка принципово не може бути самостійною помісною автокефальною церквою, бо є складовою частиною церкви іншої держави, зокрема Російської Православної Церкви. Юридично правильною є її назва «Російська Православна Церква» в Україні: прикладом може бути «Російська Православна Церква» у США, Канаді тощо;
  • Новостворена «Православна Церква України» (ПЦУ) також не є класичною помісною автокефальною церквою, тому що за фактом є частиною Константинопольської Православної Церкви з обмеженими правами автономії, а саме: для проведення основних обрядів, якими є літургії, хрещення, вінчання, зокрема миропомазання, потрібно «миро», готувати яке дозволено тільки предстоятелям автокефальних православних церков, але, згідно з Томосом, Предстоятелю, Митрополиту ПЦУ це заборонено.

Православна Церква України повинна «миро» просити у Константинопольської Православної Церкви, отже, вона є залежною від церкви іншої держави.

У Диптиху Вселенського патріархату записані 15 церков, які мають статус автокефальних й самостійних, зокрема Православна Церква України. Назва 14 церков починається з назви держави або її столиці, тільки ПЦУ порушила цей принцип. У нас, що синдром меншовартості? Якби в Україні була Українська Православна Церква, то її юрисдикція розповсюджувалась би на усіх українців, незалежно від території, на якій вони проживають. Православна ж церква України (ПЦУ) обмежена тільки територією України. Було б бажано запитати шановних радників влади та Православної Церкви України, серед яких є і наші берегині та козаки, чи мала наша церква право зраджувати тисячі православних прихожан УПЦ КП у країнах Європи, Латинської Америки, у США, Канаді, Австралії, для яких церква є останньою надією на зв’язок не тільки з Господом, але і з Батьківщиною. Хтось запитав їх, чи є у них бажання УПЦ КП змінити на КПЦ (Константинопольську Православну Церкву) чи ні: нам люди перестануть вірити. 

Чому ПЦУ та світська влада погодились на обмеження своїх прав в Українських діаспорах за кордоном? (дивись Томос, офіційний переклад) «Святіша Церква України», як така, що має своєю кафедрою історичне місто Київ, не може ставити єпископів чи засновувати парафiї за межами держави; вже існуючі відтепер підкоряються, згідно з порядком, Вселенському Престолу, який має канонічні повноваження в Діаспорі, бо юрисдикція цієї Церкви обмежується територією Української Держави».

Висновок: в Україні продовжують службу людям, що є службою Господу Богу, три православні церкви: найчисельніша УПЦ, що підпорядкована Москві; друга за чисельністю приходів ПЦУ, Константинополю; третя УПЦ КП, не визнана, зберегла свою автокефалію з усіма правовими актами, зокрема Київський патріархат, право варити «миро» тощо і є Українською Православною Церквою з центром у Києві. 

Звертаюсь до поважних членів Ради Генеральної старшини Українського реєстрового козацтва з проханням (оскільки попередній склад делегації для третьої зустрічі з Його Святістю Варфоломієм І вже затверджено): підготувати наші пропозиції, щодо сприяння подальшому об’єднанню православних церков в Україні. Генштабу УРК підготувати святковий наказ про нагородження Вселенського Патріарха орденом УРК «Золотий козацький Хрест».

З повагою, Керівник ВГО «Українське Реєстрове Козацтво», професор Анатолій Шевченко.

Нагородження Його Святості Варфоломія І орденом УРК "Срібний козацький хрест" у 2004 році.

На головну сторінку