Флаг Всеукраїнська партiя духовностi i патрiотизму
НОВИНИ
АРХIВ НОВИН
ВАШI ПРОПОЗИЦIЇ
НАША АДРЕСА
Українське Реєстрове
Козацтво
ІПШІ
Вiдвiдувачiв сьогоднi 22.01.2022 : 4
Вiдвiдувачiв з 01.01.2005 : 269243
01001, Україна, Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11/5
Тел./факс: +38 (044) 2783759
  Новини 31.05.2017    RUS    

ІСТОРИЧНА ПОДІЯ ДЛЯ ПРАВОСЛАВНОЇ УКРАЇНИ

Українське Православ’я досі не представлене на Святій горі Афон жодним своїм храмом, скитом, монастирем, монахами-старцями, хоча практично всі держави, які вважають себе православними, мають там свої духовні центри. Відомий український вчений, директор Міжнародного інституту афонської спадщини пан Сергій Шумило знайшов історичні посилання, які свідчать, що один з храмів Афону «Чорний Вир» був побудований у 1747 році запорозькими козаками, які називали його «Духовним Запоріжжям». Але він вже багато років знаходиться у забутті та заріс деревами.

Науковці Генерального штабу Українського Реєстрового Козацтва провели низку духовних і наукових досліджень, у ході яких відбулись зустрічі з представниками різних церков і монахами Афону, та ознайомились з деякими документами.

Очільник Українського Реєстрового Козацтва, професор Анатолій Шевченко 23 травня поточного року брав участь у Міжнародному семінарі «Мораль і духовність сучасного світу. Визначення їх місця в Українському суспільстві» (м. Харків), під час семінару відбулись зустрічі з Ісіхастіріоном Святого Сави Сербського Монахом Афанасієм (Карулія, Свята Гора Афон). Під час зустрічі з вченими, зокрема, організатором семінару, доктором богослов’я, доктором юридичних наук Сергієм Бервеном, доктором філософських наук Анатолієм Яковенком, з іншими вченими і священиками. Генеральним штабом ВГО «Українське Реєстрове Козацтво» було вирішено: сприяти науковцям у продовженні історичних досліджень щодо приналежності Скиту (храму) Чорний Вир українським козакам, як правонаступникам колишніх запорозьких козаків. Для цієї роботи вже підключені зацікавлені підрозділи Міністерства закордонних справ України, вчені, представники православних церков.

Монах Афанасій пообіцяв сприяти козакам у цьому питанні та приймати у своєму Скиту офіційні делегації Українського Реєстрового Козацтва у складі до 15 осіб для продовження наукових досліджень.

Генеральний штаб ВГО «Українське Реєстрове Козацтво».

Храм на Афоні «Чорний Вир» був побудований у 1747 році запорозькими козаками, які називали його «Духовним Запоріжжям».


Відкриття Міжнародного семінару «Мораль і духовність сучасного світу. Визначення їх місця в Українському суспільстві» (м. Харків).


Учасники Міжнародного семінару «Мораль і духовність сучасного світу. Визначення їх місця в Українському суспільстві» (м. Харків) вітає організатор семінару Сергій Бервено.


Доклад очільника Українського Реєстрового Козацтва, професора Анатолія Шевченко.


Ісіхастіріон Святого Сави Сербського Монах Афанасій (Карулія, Свята Гора Афон) знайомиться з монографією Анатолія Шевченко «Бог».


Ісіхастіріон Святого Сави Сербського Монах Афанасій (Карулія, Свята Гора Афон) та професор Анатолій Шевченко під час семінару обмінялись власними монографіями.


Фото на згадку учасників Міжнародного семінару «Мораль і духовність сучасного світу. Визначення їх місця в Українському суспільстві» (м. Харків).

На головну сторінку