Основним документом, що регламентує діяльність Всеукраїнської партiї духовностi i патрiотизму, є Статут ВПДП.
СТАТУТ
Всеукраїнської партiї духовностi i патрiотизму
ЗАТВЕРДЖЕНО
Установчим з’їздом
Всеукраїнської партії духовності і
патріотизму
Протокол № 1 від 15 жовтня 2000 р.
|
ЗАРЕЄСТРОВАНО
Міністерством юстиції України
30 березня 2001 р.
Свідоцтво № 1610 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
позачерговим з’їздом
Всеукраїнської партії духовності і
патріотизму
Протокол № 2 від 15 лютого 2003 р.
|
Взято до відому зі змінами та
доповненнями
11 квітня 2005 р.
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
ІІІ з’їздом
Всеукраїнської партії духовності і
патріотизму
Протокол № 3 від 22 січня 2005 р.
|
Взято до відому зі змінами та
доповненнями
16 березня 2005 р.
Заступник Міністра
Л.М. Горбунова
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
зі змінами та доповненнями
позачерговим VI з’їздом
Всеукраїнської партії духовності і
патріотизму
Протокол №1 від 31 березня 2006 р.
|
|
1. Загальні положення
1.1. Всеукраїнська партія духовності і патріотизму (далі – ВПДП) – політична партія, що створена на добровільних засадах і об’єднує громадян – прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню духовності і патріотизму, вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
1.2. Повна назва партії – Всеукраїнська партія духовності і патріотизму. Скорочена назва партії – ВПДП.
1.3. Діяльність ВПДП заснована на принципах доброї волі, самоврядування, рівноправності її членів, законності і гласності, дотримання законів, положень Статуту партії, персональної відповідальності за доручену справу, колективного захисту законних інтересів партії. У своїй діяльності ВПДП керується Конституцією України, Законом України „Про політичні партії в Україні” та іншими законами України.
1.4. Діяльність ВПДП здійснюється на території України.
1.5. В Автономній Республіці Крим, областях, районах і містах за рішенням Політичної ради ВПДП створюються регіональні (АР Крим, обласні, районні, міські, м. Києва і м. Севастополя) осередки ВПДП, що у своїй діяльності керуються чинним Статутом та Програмою партії. Після реєстрації регіональні осередки (АР Крим, обласні, районні, міські, м. Києва і м. Севастополя) набувають право юридичної особи. Регіональні осередки Автономної Республіки Крим, м. Києва, м. Севастополя діють на правах обласної організації ВПДП.
1.6. ВПДП є юридичною особою з моменту реєстрації (має печатку, рахунки у банках тощо) в установленому законом порядку та свою діяльність здійснює на підставі Конституції України, Закону України „Про політичні партії в Україні”, чинного Статуту, Програми партії та чинного законодавства.
1.7. Юридична адреса ВПДП: 01001, Україна, м. Київ, вул. Мала Житомирська, буд. 11, офіс 5А.
2. Цілі і завдання партії
2.1. Мета Всеукраїнської партії духовності і патріотизму – сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян до міцної держави через духовність і патріотизм кожної людини, а також участь у виборах та інших політичних заходах.
2.2. Виходячи з основної мети своєї діяльності, партія має наступні завдання:
- проводити активну роботу щодо пробудження високої духовності та патріотичного виховання людей;
- сприяти розбудові України як суверенної, самостійної та незалежної, демократичної і правової держави, з козацькою моделлю демократії, яка гармонійно поєднує вольності й свободи з дисципліною та порядком у державі;
- активно брати участь у формуванні державної політики й формуванні органів влади;
- сприяти зміцненню державності України, боротися за реальні економічні реформи, домагатися прийняття Програми економічного розвитку, орієнтованої на розробку та впровадження власних технологій;
- сприяти органам державної влади у здійсненні справедливої соціальної політики, домагатися дотримання принципів справедливості та гарантій держави;
- сприяти зміцненню оборони України, брати участь у боротьбі зі злочинністю;
- вживати заходи щодо захисту навколишнього середовища.
2.3. Для здійснення поставлених перед партією цілей і завдань ВПДП у встановленому чинним законодавством порядку має право:
- вільно проводити свою діяльність у межах, передбачених Конституцією України, Законом України “Про політичні партії в Україні” та іншими законами України;
- брати участь у виборах: Президента України, до Верховної Ради України, до інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у порядку, встановленому відповідними законами України;
- використовувати державні засоби масової інформації, а також засновувати власні засоби масової інформації, як передбачено відповідними законами України;
- підтримувати міжнародні зв’язки з політичними партіями, громадськими організаціями інших держав, міжнародними і міжурядовими організаціями, засновувати міжнародні спілки згідно з Законом України “Про політичні партії в Україні”;
- ідейно, організаційно та матеріально підтримувати молодіжні, жіночі та інші об’єднання громадян, надавати допомогу у їх створенні.
3. Члени партії, їхні права та обов’язки
3.1. Членство у ВПДП може бути тільки індивідуальним.
3.2. Членами ВПДП можуть бути лише громадяни України, які відповідно до Конституції України мають право голосувати на виборах і які визнають та виконують вимоги чинного Статуту та сплачують членські внески.
3.3. Прийом у члени ВПДП здійснюється на підставі письмової заяви кандидата до партійного бюро первинної організації чи до комітету регіонального осередку партії. Рішення зборів первинної організації або комітету регіонального осередку ВПДП про прийом у партію є остаточним після затвердження його Полiтрадою ВПДП.
3.4. Членство у ВПДП припиняється у випадках: за порушення чинного законодавства України, Статуту ВПДП, самоусунення від виконання своїх партійних обов’язків, несплату членських внесків протягом більше 3 місяців, подання письмової заяви члена партії про вихід з ВПДП, вступу до іншої політичної партії, притягнення до кримінальної відповідальності, приховування раніше одержаних судимостей, дії спрямовані на розкол партії й розпалювання ворожнечі, у випадках, коли член ВПДП вступає на посаду чи службу, перебування на яких членам партії забороняється законами України, або у випадках довготривалого від’їзду за кордон. Рішення щодо виключення з лав ВПДП приймає Полiтрада ВПДП, а також регіональні комітети ВПДП, первинні партійні організації. Рішення регіональних комітетів ВПДП і первинних партійних організацій є остаточним тільки після затвердження їх Полiтрадою ВПДП.
3.5. Членство у ВПДП не є обмеженням для участі в діяльності громадських організацій. Член ВПДП не може бути членом іншої політичної партії.
Членами ВПДП не можуть бути:
- судді;
- працівники прокуратури;
- працівники органів внутрішніх справ;
- співробітники Служби безпеки України;
- військовослужбовці.
3.6. Члени ВПДП мають право:
- брати участь у всіх заходах, що проводитимуться ВПДП;
- одержувати будь-яку інформацію про діяльність партії;
- обирати та бути обраними в керівні органи партії;
- звертатися у ВПДП за захистом своїх прав та інтересів;
- вносити пропозиції в керівні органи партії з питань, пов’язаних із їхньою діяльністю.
3.7. Члени партії зобов’язані:
- вести активну діяльність по досягненню цілей і вирішенню завдань партії;
- дотримуватися цілей і завдань партії;
- виконувати рішення керівних органів партії;
- вчасно сплачувати членські внески.
4. Порядок утворення і діяльності керівних органів і їх повноваження
4.1. ВПДП створюється і працює за територіальним принципом. Структуру ВПДП складають регіональні осередки (АР Крим, обласні, районні, міські, м. Києва і м. Севастополя) та первинні організації. Первинні організації ВПДП утворюються за місцем проживання ініціативними групами членів ВПДП, що нараховують у своєму складі не менше трьох осіб. Після реєстрації регіональні осередки (АР Крим, обласні, районні, міські, м. Києва і м. Севастополя) набувають права юридичної особи (мають печатку і рахунок в банку), первинні організації не набувають права юридичної особи.
4.2. Вищим керівним органом для первинної партійної організації є збори. Для регіональних (АР Крим, обласних, районних, міських, м. Києва і м. Севастополя) – конференція, для партії – з’їзд (конференція). Вищі керівні органи вважаються правомочними, якщо на них присутні більше половини членів партійної організації або обраних делегатів.
4.3. Вибори партійних органів та керівних осіб партії відбуваються закритим або відкритим голосуванням за рішенням учасників зборів або делегатів з’їзду (конференції). Обраними вважаються кандидатури, за яких проголосувало більше половини делегатів з’їзду (конференції).
4.4. Основу ВПДП складають первинні партійні організації, які утворюються у складі не менше трьох членів. Питання діяльності організації вирішуються на зборах, які скликаються не рідше одного разу на три місяці.
4.5. Первинні партійні організації:
- здійснюють прийом у члени ВПДП і виключення з членів ВПДП;
- обирають керівні органи (партійне бюро, голову партійної організації, заступників). Строк їх повноважень – три роки;
- організують роботу з виконання Програми партії, рішень керівних партійних органів;
- беруть участь у формуванні регіональних партійних комітетів;
- створюють партійні групи;
- ведуть облік членів ВПДП і інформують про це Полiтраду.
4.6. Регіональні (АР Крим, обласні, районні, міські, м. Києва і м. Севастополя) партійні організації ВПДП створюються для координації діяльності первинних організацій щодо виконання програмних і статутних завдань партії.
4.7. Конференції регіональних (АР Крим, обласних, районних, міських, м. Києва і м. Севастополя) партійних організацій ВПДП:
- обирають партійний комітет, ревізійну комісію терміном на два роки;
- вирішують питання діяльності регіональної партійної організації;
- заслуховують звіти партійного комітету та ревізійної комісії;
- обирають делегатів на з’їзди (конференції) організацій ВПДП вищого рівня.
Конференції регіональних партійних організацій ВПДП проводяться не менше одного разу на два роки.
4.8. Комітети регіональних (АР Крим, обласних, районних, міських, м. Києва і м. Севастополя) партійних організацій ВПДП:
- організовують обговорення і виконання в первинних партійних організаціях загальнопартійних рішень;
- виробляють пропозиції щодо змісту діяльності, стратегії і тактики ВПДП;
- інформують партійні органи вищого рівня та звітуються перед ними про свою роботу;
- беруть участь у виробленні державної політики та формуванні відповідних територіальних органів влади;
- представляють ВПДП в місцевих органах влади, співпрацюють з відповідними структурами інших партій та координують роботу членів ВПДП - представників в органах влади та місцевого самоврядування;
- здійснюють прийом у члени ВПДП і виключення з членів ВПДП та передають у Полiтраду ВПДП на затвердження відповідні протоколи;
- координують розвиток структури партійних організацій;
- надають методичну, організаційну і консультаційну допомогу своїм осередкам;
- заслуховують звіти партійних комітетів та партійних бюро нижчого рівня;
- ведуть партійне господарство (діловодство, статистику, облік, фінанси).
4.9. Вищий орган партії – з’їзд (конференція) ВПДП, що скликається не рідше як один раз на 4 роки. Про скликання і порядок денний з’їзду (конференції)
члени партії оповіщаються не пізніше ніж за два місяці до його відкриття. Дату і місце скликання, норми представництва з виборів делегатів на з’їзд (конференцію), пропозиції щодо порядку денного і порядку його проведення за два місяці до його проведення визначає Політична рада. Голова і члени Політичної ради є делегатами майбутнього з’їзду (конференції) без проходження процедури виборів в організаціях. Для обговорення найбільш актуальних питань діяльності партії, можуть скликатися партійні конференції ВПДП. Позачерговий з’їзд (конференція) скликається за вимогою не менше половини членів партії або з ініціативи Політичної ради не менш як за місяць до його проведення. З’їзд (конференція) ВПДП вважається легітимним, якщо в його роботі бере участь більше половини обраних делегатів. Рішення приймаються простою більшістю голосів присутніх делегатів.
З’їзд (конференція):
- визначає стратегію і тактику діяльності партії;
- приймає Статут та Програму ВПДП, вносить до них доповнення і зміни;
- обирає Політичну раду партії, ревізійну комісію на 4-річний термін;
- обирає голову партії на 4-річний термін;
- заслуховує і затверджує звіти керівних органів і ревізійної комісії про їхню діяльність;
- приймає рішення про припинення діяльності ВПДП;
- здійснює право власності на майно та кошти ВПДП;
- вирішує інші важливі питання, пов’язані з діяльністю партії.
4.10. У період між з’їздами керівництво діяльністю ВПДП здійснюється Політичною радою ВПДП.
4.11. Політична рада ВПДП за пропозицією Голови ВПДП затверджує на керівні посади та звільняє з цих посад голів обласних, АР Крим, районних, міських, м. Києва, м. Севастополя партійних організацій:
- визначає напрямки діяльності і затверджує плани роботи партії;
- обирає заступників голови партії за напрямками роботи;
- приймає кандидатів у члени Полiтради, виключає з членів Полiтради за порушення чинного законодавства України і Статуту ВПДП;
- кандидати у члени Полiтради мають усі повноваження члена Полiтради;
- час перебування кандидатів у Полiтраді – до наступного з’їзду (конференції) ВПДП, але не більше 4 років зі дня обрання;
- визначає порядок і розміри сплати членських і вступних внесків партії;
- визначає квоти представництва на з’їзд або партійну конференцію;
- приймає рішення про створення регіональних осередків (обласних, АР Крим, м. Києва, м. Севастополя, міських, районних) та первинних організацій партії;
- забезпечує виконання рішень з’їзду (конференції) – здійснює координацію діяльності членів ВПДП у період між з’їздами (конференціями);
- розпоряджається фінансовими і матеріальними ресурсами в межах наданих з’їздом (конференцією) повноважень, готує і затверджує кошториси надходжень і витрат партії, визначає форми і розміри оплати праці штатних працівників, формує штатний розклад;
- розглядає інші питання, що виносяться на обговорення з ініціативи голови і членів Політичної ради;
- здійснює затвердження рішень усіх підрозділів ВПДП щодо вступу або виключення з членів ВПДП.
4.12. Засідання Політичної ради вважаються легітимним, якщо на ньому присутні більше половини членів Політичної ради. Рішення приймаються простою більшістю голосів. Засідання Політичної ради проводяться за необхідності, але не рідше як 1 раз на 3 місяці.
4.13. Голова партії здійснює керівництво діяльністю Політичної ради і представляє ВПДП у відносинах із державними, суспільними й іншими організаціями, підприємствами.
Голова ВПДП:
- без доручення діє від імені партії з виконання програмних і статутних завдань;
- скликає засідання Політичної ради і головує на них;
- має право прийняти до свого розгляду і рішення будь-яке питання, що має важливе значення для забезпечення діяльності партії, з подальшим розглядом на Політичній раді;
- відкриває і закриває рахунки в банках;
- укладає договори, видає доручення на розпорядження майном партії, має право підпису на фінансових документах;
- підписує кошториси надходжень і витрат, листи й інші документи;
- приймає на роботу і звільнює штатних працівників партії в межах затвердженого штатного розкладу і фонду оплати праці.
У випадку відсутності Голови ВПДП його обов’язки виконує один із заступників Голови партії.
4.14. Органом контролю партії є ревізійна комісія, до складу якої входять 3 члени ВПДП. Ревізійна комісія ВПДП обирається з’їздом (конференцією) ВПДП. Повноваження ревізійної комісії зберігаються до наступного з’їзду (конференції) ВПДП.
Ревізійна комісія:
- здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю ВПДП, перевіряє надані Політичною радою звіти і фінансову документацію, готує за ними висновки;
- має доступ до всіх фінансово-господарських документів ВПДП;
- здійснює контроль за використанням рухомого та нерухомого майна, обладнання та транспортних засобів ВПДП;
- аналізує фінансово-господарську діяльність регіональних (АР Крим, обласних, районних, міських, міст Києва і Севастополя) осередків партії.
Голова ревізійної комісії звітує перед Політичною радою і має право брати участь у її роботі з правом дорадчого голосу.
5. Кошти і майно партії
5.1. Всеукраїнська партія духовності і патріотизму є неприбутковою організацією.
5.2. ВПДП для здійснення своїх статутних завдань має право на власне рухоме та нерухоме майно, кошти, обладнання, транспорт, інші засоби, набуття яких не забороняється законами України. Партія може орендувати необхідне рухоме та нерухоме майно.
5.3. Наявні кошти витрачаються на виконання цілей і завдань, передбачених чинним Статутом, а також на утримання штатного апарату.
5.4. ВПДП зобов’язується щорічно опубліковувати в загальнодержавному засобі масової інформації фінансовий звіт про доходи та видатки, а також звіт про майно партії.
6. Порядок внесення змін і доповнень до Статуту
6.1. Зміни і доповнення вносяться до Статуту за рішенням з’їзду (конференції) і вважаються прийнятими, коли за них проголосувало більше половини присутніх на з’їзді (конференції).
6.2. ВПДП інформує Міністерство юстиції України про зміни назви, Програми, Статуту, керівних органів партії, її адреси та місцезнаходження у тижневий строк після прийняття рішення з цих питань.
7. Припинення діяльності
7.1. Припинення діяльності ВПДП може бути здійснене шляхом її реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва в порядку, встановленому законами України.
7.2. ВПДП припиняє свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання свідоцтва в порядку, встановленому Законом України “Про політичні партії в Україні” та іншими законами України.
Рішення про ліквідацію чи саморозпуск ВПДП приймає з’їзд партії відповідно до її Статуту.
7.3. Кошти та інше майно партії після ліквідації не можуть перерозподілятися між її членами й передаються іншим неприбутковим організаціям відповідного виду діяльності, а у випадках, передбачених законодавством, спрямовуються в доход держави.
|